Reklama
Reklama

Nowa Hala Arena od środka: tak ma wyglądać

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Obiekt ma zmienić swoje oblicze w przyszłym roku.

CDF Architekci stoją za projektem nowej Hali Arena. Za aranżację wnętrz odpowiada poznańska firma DOT. - Przystępując do prac, architekci przeanalizowali kolorystykę i formę, obecne w hali w latach 70-tych i postawili na kontynuację poprzez detale. Zostaną one wykonane na nowo, zmieniając swoją jakość i nawiązując do współczesnych rozwiązań. Design stawia na elegancki, ponadczasowy minimalizm. W zewnętrznym wyglądzie dominować będą stal, beton i szkło. Projekt zakłada pozostawienie w niezmienionej formie elewacji budynku. Nawet liternictwo wykorzystanie w systemie identyfikacji obiektu jest inspirowane oryginalną typografią Areny - zapowiadają Międzynarodowe Targi Poznańskie.

W obiekcie królować będą szarości, grafit, a nawet czerń. Kluczowe ma też być oświetlenie, dzięki któremu każdy dotrze do właściwego rzędu, a w trakcie koncertu nikogo nie będzie "atakować jaskrawość". W ramach wielkiej przebudowy obniżone zostanie wejście do Areny od strony pl. Olimpijskiego. - Zyska formę amfiteatru, który następnie poprzez lobby zaprowadzi uczestników wydarzeń na kondygnację "- 1". Przestrzeń wyposażona w food courty będzie miejscem spotkań przed imprezami. Amfiteatr z charakterystycznymi stopniami będzie otwarty na co dzień, nawet jeśli w Arenie nie będą się odbywać żadne wydarzenie. W ten sposób miasto otrzyma przestrzeń dla street artu, mniejszych eventów kulturalnych czy spotkań osób wypoczywających w parku.

Cały poziom "-1" ma być utrzymany w minimalistycznym stylu dzięki betonowi i kamieniom, a także stali. Sale konferencyjne mają być doświetlone przez atria. Poziom "0" będzie umożliwiać obejście Areny w środku, co dziś jest niemożliwe. - Delikatne przeszklenie korytarzy dla osób znajdujących się w środku sprawi wrażenie, że obserwator znajduje się na zewnątrz. Z kolei osoby oczekujące na wejście, stojąc przy szklanych taflach, odniosą wrażenie, że znajdują się wewnątrz hallu.

Wnętrze Areny całkowicie się zmieni. Podłoga zostanie obniżona o 6 metrów, dzięki czemu zmieni się układ trybun w budynku. - Wielopoziomowe mobilne trybuny zostaną usytuowane równolegle do boiska, ich konstrukcja umożliwi szybkie złożenie część miejsc i pozostawienie pustej płyty parkietu. Nawet do 9 tysięcy osób będzie mogło wziąć udział w wydarzeniach, które zostaną organizowane w nowym obiekcie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro