Reklama
Reklama

Powstaje kolejny budynek w ramach Nowego Rynku: zobacz, jak będzie wyglądać

fot. Skanska / Medus Group
fot. Skanska / Medus Group

Skanska pokazała jak będzie wyglądać trzeci budynek powstający w ramach kompleksu Nowy Rynek w miejscu starego dworca autobusowego.

Budynek D powstaje od kilku miesięcy w pobliżu zbiegu ulic księdza Jakuba Wujka i Wierzbięcice. Powstał tu już garaż podziemny na około 260 samochodów. Kontynuowane są prace nadziemne. - W ramach tego etapu powstanie również ok. 80 miejsc dla rowerów i komfortowe szatnie dla rowerzystów. Biurowiec zapewni ok. 39 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Oddanie budynku do użytku planowane jest na drugi kwartał 2021 roku - zapowiada inwestor.

Już wiadomo, że do nowoczesnego budynku wprowadzi się firma Rockwool, która przeniesie tam swoje centrum kompetencji. Zajmie około 6000 metrów kwadratowych powierzchni. - W biurowcu zastosowanych będzie wiele nowoczesnych rozwiązań ułatwiających codzienne obowiązki. Pojawi się tam m.in. autorski system operacyjny Connected by Skanska stworzony dla wszystkich użytkowników biura, dzięki któremu będą mogli oni korzystać z licznych udogodnień związanych z infrastrukturą oraz przestrzenią biura. Za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej, pracownicy dostaną się do budynku bez konieczności używania tradycyjnych kart dostępu. Dzięki wirtualnej recepcji, stworzą oni wirtualne zaproszenia dla gości, a ci dostaną się na spotkanie nie tracąc czasu na rejestrację w recepcji głównej - dodaje.

Nowy Rynek będzie się składać z 5 budynków o łącznej powierzchni ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych. Dwa budynki już stoją. Trzeci, budynek D, który będzie mieć 14 kondygnacji i 55 metrów wysokości, właśnie powstaje. Autorem projektu budynku D jest Medusa Group.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody
25℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
16.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro