Reklama
Reklama

Kolejna grupa wyłudzająca VAT rozbita w Wielkopolsce

fot. KAS
fot. KAS

Akcję przeprowadziły Wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa oraz Centralne Biuro Śledcze Policji.

Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa, grupa przestępcza zajmowała się wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem Brudnych pieniędzy. - Wyłudzała podatek VAT na podstawie fikcyjnych faktur oraz nierzetelnych transakcji krajowych i wewnątrzwspólnotowych, dokonywanych z wykorzystaniem podmiotów gospodarczych na terytorium Polski, jaki i mających siedzibę poza granicami kraju - tłumaczy Małgorzata Spychała-Szuszczyńska z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Działalność była prowadzona przez grupę w latach 2013 - 2016 na terenie Wielkopolski. Zaangażowane w nią były 24 podmioty gospodarcze. - Grupa obracała artykułami spożywczymi oraz częściami samochodowymi. Zatrzymano 5 osób, którym zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa poświadczenia nieprawdy w dokumentach, prania brudnych pieniędzy oraz przestępstwa karno-skarbowe, które doprowadziły do narażenia na uszczuplenie podatku VAT w kwocie co najmniej 10 mln zł. Decyzją sądu 4 z nich zostało tymczasowo aresztowanych - dodaje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
91.33 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro