Reklama
Reklama

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przemarsz ulicami Poznania

fot. Włodzimierz Hoppel

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Poznaniu odbędzie się msza św. w intencji ofiar i spotkanie pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

Poznańskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się o godzinie 11:30 msza święta w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy. ul. Fredry. O godzinie 12:45 odbył się przemarsz ulicami miasta pod pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Po wystąpieniach m.in. wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, przedstawiciela środowiska kombatanckiego oraz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych w Poznaniu, odczytany zostanie apel pamięci i złożone zostaną kwiaty - zapowiadał Tomasz Stube z WUW w Poznaniu.

Organizatorem uroczystości jest wojewoda wielkopolski oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie Upamiętniania Żołnierzy Wyklętych w Poznaniu.

Przypomnijmy, że Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Święto obchodzone 1 marca nie jest dniem wolnym od pracy i poświęcone jest pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

O utrudnieniach w ruchu w związku z przemarszem i obchodami pisaliśmy tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro