Letnia szkoła onkologii
Najlepsi studenci medycyny z dwunastu europejskich państw biorą udział w letniej szkole onkologii w Poznaniu. Przez dwa tygodnie po osiem godzin dziennie odwiedzają szpitalne oddziały i biorą udział w wykładach związanych z onkologią. Letnia szkoła dla studentów medycyny organizowana była już w Belgii i Niemczech, a teraz- już drugi raz z rzędu - w Poznaniu
Przez dwa tygodnie studenci wezmą udział między innymi w zajęciach z chirurgii, radiologii i onkologii klinicznej. Wykładowcy kładą także nacisk na podejście młodych lekarzy do pacjentów. Letnia szkoła w Poznaniu organizowana jest po raz drugi. Wcześniej studenci jeździli do Antwerpii i Berlina. Celem kursu jest zachęcenie studentów medycyny do wybierania specjalizacji onkologicznej, ponieważnowotwory to jedno z największych wyzwań współczesnej medycyny.
Koszty podróży i noclegów dwudziestu czterech studentów pokrywa Europejska Organizacja Raka. Wykładowcy pracują za darmo. Chcą przede wszystkim zachęcić młodych do tego, by specjalizowali się w onkologii, ponieważ na raka umiera coraz więcej osób. W Polsce na raka choruje co piąta osoba, wielu pacjentów nie da się uratować. Zdaniem lekarzy ryzyko zachorowania może zmniejszyć odpowiednia dietamiędzy innymi zielona herbata, cytrusy, pomidory i gorzka czekolada.