Reklama
Reklama

Żegrze / Chartowo: od przyszłego tygodnia kolejne utrudnienia przez wymianę nawierzchni. Mają potrwać do Wielkanocy

I etap zmian na ul. Żegrze | fot. PIM

W środę, 4 marca, drogowcy wrócą na ulicę Żegrze / Chartowo.

Już w październiku ubiegłego roku rozpoczęto wymianę nawierzchni jezdni na ulicy Żegrze / Chartowo pomiędzy Piaśnicką i Kurlandzką. W zimie prace nie były prowadzone, ale od przyszłego tygodnia drogowcy tu wracają.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

- Układanie nawierzchni bitumicznej, które jest ostatnim elementem robót przewidzianych w harmonogramie, wymaga odpowiednich warunków pogodowych. To dlatego zaplanowano je na okres bardziej pod tym względem sprzyjający pracom, po przerwie zimowej - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Od środy, 4 marca, prace będą prowadzone na zewnętrznym pasie południowej nitki ulicy Żegrze, na odcinku od Kurlandzkiej do Bobrzańskiej. - Pas ten w związku z tym zostanie zamknięty dla ruchu. Samochody wrócą na niego po przebudowie wpustów ulicznych, rozbiórce istniejącej nawierzchni oraz odtworzeniu dolnych warstw nawierzchni bitumicznej. Drogowcy przeniosą się wówczas na pas wewnętrzny, który zostanie wyłączony z ruchu. Tu również rozebrana zostanie istniejąca nawierzchnia, a następnie odtworzone dolne warstwy bitumiczne. Po zakończeniu tych robót na 1 dzień zostanie zamknięta w całości południowa nitka ul. Żegrze na tym odcinku, drogowcy w tym czasie ułożą na niej wierzchnią warstwę jezdni, a kierowcy pojadą objazdem.

Od czwartku, 12 marca, takie same prace zaplanowano na północnej nitce ulicy Chartowo, od Piaśnickiej do Wiatracznej. - Drogowcy zamkną tego dnia zewnętrzny pas ruchu na tym odcinku, na którym przebudują uliczne wpusty, rozbiorą starą nawierzchnię i położą nowe, dolne warstwy jezdni, po czym poprowadzą po niej ruch. Wówczas prace przeniosą się na wewnętrzny pas tej nitki, na którym rozebrana zostanie dotychczasowa jezdnia i odtworzone dolne warstwy bitumiczne. Następnie na 1 dzień zostanie zamknięta w całości północna nitka ul. Chartowo na tym odcinku, by można było na niej ułożyć wierzchnią warstwę jezdni. Ruch w tym czasie prowadzony zostanie objazdem.

PIM zapowiadają, że jeśli pogoda pozwoli, prace w tym miejscu powinny się zakończyć przed Wielkanocą.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro