Reklama

Trzej wychowankowie Kolejorza przedłużyli umowy. Jóźwiak, Gumny i Puchacz podpisali nowe kontrakty

fot. lechpoznan.pl/ fot. Przemysław Szyszka
fot. lechpoznan.pl/ fot. Przemysław Szyszka

W czwartek Lech Poznań poinformował o przedłużeniu kontraktów z trzema zawodnikami.

Dotychczasowe umowy Kamila Jóźwiaka, Tymoteusza Puchacza i Roberta Gumnego wygasały w czerwcu 2021 roku. Nowy kontrakt Jóźwiaka wiąże go z Kolejorzem do końca sezonu 2021/22, a Puchacz i Gumny złożyli podpisy pod dokumentami ważnymi o 12 miesięcy dłużej.

- Po podpisaniu nowego kontraktu z Filipem Marchwińskim robimy kolejny krok, którym pokazujemy jak ważni są dla nas nasi wychowankowie. Wszyscy zawodnicy, którzy zostają z nami na dłużej są kluczowymi postaciami obecnego Lecha Poznań i reprezentantami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Doceniamy ich i wspieramy, ponieważ od lat związani są z Kolejorzem i to właśnie w niebiesko-białych barwach spełniali kolejne piłkarskie marzenia. Kamil Jóźwiak, Robert Gumny i Tymoteusz Puchacz są bardzo ważnymi zawodnikami drużyny trenera Dariusza Żurawia i to zarówno na boisko, jak i w szatni - tłumaczył Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Kolejorza.

- To, że wychowankowie klubu przedłużają z nami kontrakty, ma dla nas ogromne znaczenie. Bardzo się cieszymy, że mają oni tak duże zaufanie do klubu, bo to potwierdza, że ci zawodnicy widzą wydeptaną wcześniej ścieżkę przez tych wychowanków, którzy są już w zagranicznych klubach topowych lig. Pokazuje to również jedność, jaka panuje w szatni, a także ich miłość do klubu i do niebiesko-białych barw. Możemy to zresztą zauważyć na murawie, kiedy dają z siebie wszystko w każdym meczu, w którym grają - dodał wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

21-letni Puchacz trafił do Lecha w 2013 roku i zaliczył do tej pory 27 występów w pierwszym zespole.

Jóźwiak, którego w kwietniu czekają 22. urodziny, trenuje w Kolejorzu od 2011 roku i już 104 razy przywdziewał trykot pierwszej drużyny.

Urodzony w czerwcu 1998 roku Gumny pochodzi z Poznania i z Lechem jest związany od początku swojej piłkarskiej kariery. Prawy obrońca 89 razy pojawiał się w pierwszym zespole Kolejorza.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro