Reklama
Reklama

Niszczący wiatr

fot. Monika Otulakowska
fot. Monika Otulakowska

W poniedziałek było bardzo wietrznie w Wielkopolsce. Ze skutkami wichury walczyła straż pożarna, która najczęściej była wzywana do połamanych gałęzi i drzew.

W Poznaniu wiatr zerwał 50 metrów kwadratowych dachuz domu przy ulicy Włoszakowickiej. Silniejwiało w pod poznańskich miejscowościach, gdzie strażacy mieli co robić.Silny wiatr nad Wielkopolską pojawił się w godzinach południowych. Najbardziej wiało w Nowym Tomyślu, Wągrowcu i Szamotułach. Efekt to setki powalonych drzew. W Nowym Tomyślu drzewo spadło na jadącego rowerem chłopca na szczęście jego obrażenia nie są poważne. W wielu miejscowościach mieszkańcy pozbawieni byli energii elektrycznej.

Wiatr jak się okazuje ma równieżbezpośredni wpływ na samopoczucie i psychikę człowieka. Silny wiatr pobudza człowieka i powoduje we krwi wzrost zawartości adrenaliny. Jeśli taki stan utrzymuje się dłużej organizm człowieka się męczy i słabnie. Powoduje to zwiększenie liczby wypadków drogowych, zawałów serca napadów depresji, a także morderstw. Człowieka wówczas można szybciej wyprowadzić z równowagi wpada wtedy łatwiej w gniew i roztargnienie. Poza tym wiele osób twierdzi, że podczas silnych wiatrów występują problemy z zaśnięciem.

Dzisiaj wedługprognoz synoptyków wiatr może być jeszcze silniejszy. W porywach może osiągać prędkośćdo 95 km/godz.

Czy masz kłopoty z zasypianiem, kiedy wieje silny wiatr?

  • 0%
  • 0%
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro