Reklama

Koronawirus: prezydent Duda apeluje o specjalne posiedzenie Sejmu

fot. Jakub Szymczuk/KPRP/prezydent.pl

Andrzej Duda zaapelował o zwołanie specjalnego posiedzenia Sejmu.

W środę prezydent spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim i Głównym Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Pinkasem. Politycy zapewnili, że w Polsce nie potwierdzono do tej pory żadnego przypadku zakażenia koronawirusem.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Największe ognisko koronawirusa odnotowywane jest obecnie w północnych Włoszech. Prezydent zapewnił, że działania zabezpieczające są podejmowane w Polsce już od kilku tygodni. Badani są m.in. pasażerowie samolotów wracających z zagrożonych kierunków, wkrótce wdrożone zostaną również procedury informacyjne dla obywateli.

- Wysłuchawszy tych informacji, proszę Państwa, podjąłem jednak decyzję o tym, że jeszcze dzisiaj zwracam się do Pani Marszałek Sejmu o zwołanie w trybie możliwie najpilniejszym specjalnego posiedzenia Sejmu, po to, aby na normalnym, otwartym posiedzeniu Sejmu rząd udzielił informacji całemu społeczeństwu, nie tylko Sejmowi, jaka jest dzisiaj sytuacja w związku z szerzącą się w Europie - powtarzam: nie w Polsce - ale szerzącą się już w Europie epidemią zachorowań, wywołaną koronawirusem - mówił w swoim oświadczeniu prezydent.

Dodał. że chciałby, żeby rząd poinformował publicznie o podjętych działaniach i o tym jak zabezpiecza obywateli na wypadek pojawienia się koronawirusa w Polsce.

- Chciałbym także, aby zostały podjęte odpowiednie, dodatkowe działania legislacyjne, ponieważ jest, proszę Państwa, konieczność dokonania zmian w przepisach, które ułatwią i przygotowanie, i ewentualną walkę z koronawirusem - choćby wprowadzenie braku jakiegokolwiek limitowania świadczeń związanych z działaniami przygotowawczymi i także oczywiście i walką z samym koronawirusem, gdyby takie przypadki wystąpiły - zaznaczył Andrzej Duda.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro