Reklama
Reklama

Dziecko z podejrzeniem koronawirusa w poznańskim szpitalu? Miało być we Włoszech

fot. Afonso Lima/freeimages.com

Taką informację podaje Głos Wielkopolski.

Z informacji gazety wynika, że do Szpitala Klinicznego im. Jonschera przy ulicy Szpitalnej w Poznaniu trafiło dziecko z podejrzeniem koronawirusa. Dziecko miało w trakcie ferii przebywać z rodzicami we Włoszech.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, pod który podlega szpital przy ulicy Szpitalnej. - Na ten moment nie mam żadnej informacji, by na terenie szpitala przebywała osoba zarażona koronawirusem. Proszę czekać na ewentualne oficjalne komunikaty z naszej strony - mówi prof. dr hab. Maciej Wilczak, rzecznik UMP. Na pytanie, czy dziś do szpitala trafiło dziecko z podejrzeniem koronawirusa, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Urszula Łaszyńska ze Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem przy ulicy Krysiewicza tłumaczy natomiast, by w przypadku objawów koronawirusa u dziecka kierować się właśnie do szpitala przy ulicy Szpitalnej. - Oczywiście my jesteśmy również przygotowani, mamy odpowiednie procedury i sprzęt, ale decyzja sanepidu jest taka, że w Poznaniu są wyznaczone dwie placówki zajmujące się podejrzeniami koronawirusa. Dla dorosłych to szpital przy ul. Szwajcarskiej, a dla dzieci szpital przy ul. Szpitalnej - mówi.

  • Aktualizacja
    środa, 26.02.2020 r., godz. 11.47
    Aktualizacja
    środa, 26.02.2020 r., godz. 11.47
    Jak podaje Radio Poznań, chodzi o 3-latka. Dziecko leży obecnie na oddziale zakaźnym szpitala przy ulicy Szpitalnej. Pobrano mu krew i wysłano do Warszawy, gdzie zostanie przebadana pod kątem koronawirusa.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro