Dziecko z podejrzeniem koronawirusa w poznańskim szpitalu? Miało być we Włoszech

Taką informację podaje Głos Wielkopolski.
Z informacji gazety wynika, że do Szpitala Klinicznego im. Jonschera przy ulicy Szpitalnej w Poznaniu trafiło dziecko z podejrzeniem koronawirusa. Dziecko miało w trakcie ferii przebywać z rodzicami we Włoszech.
Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, pod który podlega szpital przy ulicy Szpitalnej. - Na ten moment nie mam żadnej informacji, by na terenie szpitala przebywała osoba zarażona koronawirusem. Proszę czekać na ewentualne oficjalne komunikaty z naszej strony - mówi prof. dr hab. Maciej Wilczak, rzecznik UMP. Na pytanie, czy dziś do szpitala trafiło dziecko z podejrzeniem koronawirusa, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
Urszula Łaszyńska ze Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem przy ulicy Krysiewicza tłumaczy natomiast, by w przypadku objawów koronawirusa u dziecka kierować się właśnie do szpitala przy ulicy Szpitalnej. - Oczywiście my jesteśmy również przygotowani, mamy odpowiednie procedury i sprzęt, ale decyzja sanepidu jest taka, że w Poznaniu są wyznaczone dwie placówki zajmujące się podejrzeniami koronawirusa. Dla dorosłych to szpital przy ul. Szwajcarskiej, a dla dzieci szpital przy ul. Szpitalnej - mówi.
-
Aktualizacjaśroda, 26.02.2020 r., godz. 11.47Jak podaje Radio Poznań, chodzi o 3-latka. Dziecko leży obecnie na oddziale zakaźnym szpitala przy ulicy Szpitalnej. Pobrano mu krew i wysłano do Warszawy, gdzie zostanie przebadana pod kątem koronawirusa.Aktualizacjaśroda, 26.02.2020 r., godz. 11.47
Najpopularniejsze komentarze