Reklama

Tramwaj na Naramowice: trasa wydłużona do Umultowa? Miasto chce zdobyć dofinansowanie projektu

fot. UMP

Władze miasta chciałyby poprowadzić trasę tramwajową aż do Umultowa.

We wtorek rada miasta zgodziła się na wystąpienie z wnioskiem o dofinansowanie opracowania dokumentacji przedłużenia linii tramwajowej z Naramowic do Umultowa. Byłby to trzeci etap powstającej obecnie trasy.

#peselniemaznaczenia Peelingi medyczne peel mission Lift Peel i Reti Peel w listopadzie -30% #wonderlandpolska
REKLAMA

- W związku z naborem wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Instrumentu "Łącząc Europę" (CEF) w sektorze transportu - Reflow Call 2019 - Miasto Poznań ubiega się o dofinansowanie projektu polegającego na sporządzeniu dokumentacji studyjnej dla III etapu trasy tramwajowej na Naramowice w Poznaniu - informuje urząd miasta.

Obecnie powstaje trasa od pętli Wilczak do ulicy Błażeja. W drugim etapie planowane jest poprowadzenie torowiska z Wilczaka do Małych Garbar.

W trzecim etapie urzędnicy chcieliby połączyć końcówkę czołową przy ul. Błażeja z planowanym zintegrowanym węzłem przesiadkowym zlokalizowanym w okolicy niedawno wybudowanej szkoły. W planach jest m.in. zaprojektowanie pętli autobusowej, parkingu Bike&Ride oraz Park&Ride, a także teren pod stację roweru miejskiego.

Dokumentacja studyjna byłaby wstępem do inwestycji. Urzędnicy na razie nie podają żadnych dat, trudno również oszacować koszty prac.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
52.46 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro