Reklama
Reklama

Wkrótce ruszy rekrutacja do przedszkoli. O ważnym terminie muszą pamiętać wszyscy rodzice

fot. UMP
fot. UMP

10 marca rozpocznie się rekrutacja do poznańskich przedszkoli.

Cały proces potrwa do 24 marca. O tym czy dziecko dostanie się do danej placówki zadecyduje liczba punktów. Kryteria ich przydziału dzielą się na ustawowe i samorządowe. W pierwszym przypadku bierze się pod uwagę czy maluch pochodzi z rodziny wielodzietnej, jest wychowywany przez samotnego rodzica, jest niepełnosprawny, ma niepełnosprawnych rodziców lub rodzeństwo lub wychowuje się w rodzinie zastępczej.

Zgodnie z decyzją rady miasta w Poznaniu punkty z kryteriów samorządowych otrzymają dzieci rodziców, którzy: oboje pracują, uczą się w trybie dziennym, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą (30 pkt.); mają już dzieci w danym przedszkolu (60 pkt.); oboje płacą podatki w Poznaniu (30 pkt.). Dodatkowe punkty przysługują także, kiedy o przyjęcie do tej samej placówki ubiega się jednocześnie rodzeństwo (15 pkt.).Rada Miasta przyjęła również dodatkowe kryterium, które dotyczy wykonania u dziecka obowiązkowych szczepień zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych (60 pkt.). Kryterium to spełniają także dzieci, które z przyczyn medycznych nie podlegają Programowi Szczepień Ochronnych. Znaczenie ma również fakt, czy rodzic wskazał dane przedszkole jako pierwszej preferencji (50 pkt.), drugiej (30 pkt.), trzeciej (20 pkt.), czwartej (10 pkt.) czy piątej (1 pkt.).

W roku szkolnym 2020/21 na dzieci czekać będzie 14 000 miejsc w przedszkolach prowadzonych przez miasto, 2200 w publicznych placówkach innych instytucji oraz 1200 w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.

- Rodzice i opiekunowie dzieci, które uczęszczają już do danego przedszkola, muszą potwierdzić chęć kontynuowania edukacji w tej samej placówce. Czas na to mają od 3 do 9 marca. Dzień później, czyli 10 marca rozpocznie się rekrutacja dla nowych dzieci. W naborze na nowy rok szkolny, tak jak w roku ubiegłym, rodzic może wskazać 5 przedszkoli. Na wniosku o przyjęcie malucha do przedszkola, jego rodzice lub opiekunowie szeregują placówki - od tych najbardziej do najmniej preferowanych - przypomina urząd miasta.

Wszystkie informacje dotyczące naboru można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro