Reklama
Reklama

Jagiełły: przy nowych blokach zostało śmietnisko po budowie

fot. czytelnik
fot. czytelnik

O sprawie poinformował nas czytelnik.

- Na naszym pięknym Piątkowie miała miejsce budowa dwóch nowych bloków mieszkalnych przy ulicy Jagiełły 12N - napisał do nas czytelnik. - Niestety, budowa się zakończyła, a ktoś zostawił syf wokół i nie sprząta tego już od początku lutego. Warto dodać, że część śmieci rozleciała się po okolicy przy okazji ostatnich silnych wiatrów. Pytanie, kto jest za ten brud odpowiedzialny i dlaczego nie posprzątał po sobie tego terenu? Przecież takie działania niszczą okolicę - dodaje.

Przemysław Piwecki ze straży miejskiej przyznaje, że temat jest funkcjonariuszom znany. - Sprawa wcale nie jest taka szybka do załatwienia. Budowa zakończyła się już dawno temu. Teren położony w sąsiedztwie dawnego placu budowy, a obecnie bloków, został prawdopodobnie zanieczyszczony przez pracowników budowy. Strażnik rejonowy ustala odpowiedzialnego - kierownika budowy - wyjaśnia Piwecki. - Zanieczyszczony i "rozjeżdżony" teren jest terenem miejskim. Nie wiemy, czy inwestor posiadał zgodę na zajęcie terenu i wykorzystywanie go do celów związanych z prowadzeniem budowy. Jeżeli nie uda się udowodnić winy w w/w zakresie, to porządkowanie terenu będzie po stronie zarządcy tej nieruchomości, które zostanie wykonane zgodnie z planem porządkowania terenów powierzonych - dodaje.

Jak zauważa Piwecki, w ciągu ostatnich dwóch tygodni sytuacja na terenie "delikatnie się poprawiła". - Ktoś tam powoli sprząta. Również strażnik rejonowy, który w miarę możliwości jest tam często, zwrócił na to uwagę. Ale nie jest to taki postęp, o jaki wszystkim chodzi - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro