Reklama
Reklama

Świt: na terenie po pawilonach wciąż nikt nie pracuje. Inwestycja prawdopodobnie będzie droższa

fot. Szymon

Nasi czytelnicy bacznie przyglądają się temu, co dzieje się za metalowym płotem.

W połowie lutego pisaliśmy o "plaży" na budowie przy ulicy Świt. Czytelnik skarżył się, że po zrównaniu z ziemią pawilonów nie widać tu ani jednego pracownika. - To było planowane. Wiedzieliśmy, że po rozebraniu pawilonów konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowej ekspertyzy gruntu. Nie było to możliwe wcześniej - tłumaczył nam Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Kubiak zapewniał, że wykonawca ma wejść na plac budowy 17 lutego, ale do tego nie doszło.

- Tu wciąż nic się nie dzieje - grzmi nasz czytelnik. Łukasz Kubiak tłumaczy nam, że trwa oczekiwanie na decyzję wykonawcy w sprawie... dodatkowego zakresu prac, jakie będą tu do wykonania. - Po przeprowadzeniu ekspertyzy okazało się, że trzeba przeprowadzić dodatkowe prace, które zostały wycenione. Czekamy na informację, czy wykonawca zaakceptuje dokument. Jeśli tak, konieczne będzie podpisanie aneksu do umowy i prace ruszą - mówi.

To oznacza, że inwestycja, która miała kosztować około 20 milionów złotych, będzie droższa. O ile? - Obecnie nie mogę powiedzieć. Będzie to możliwe dopiero po otrzymaniu decyzji od wykonawcy - kończy. Zgodnie z pierwotnymi założeniami prace miały się zakończyć w tym roku. Obecnie nie wiadomo czy dodatkowe roboty wpłyną znacząca na harmonogram.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
24℃
15℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro