Reklama
Reklama

Świt: na terenie po pawilonach wciąż nikt nie pracuje. Inwestycja prawdopodobnie będzie droższa

fot. Szymon

Nasi czytelnicy bacznie przyglądają się temu, co dzieje się za metalowym płotem.

W połowie lutego pisaliśmy o "plaży" na budowie przy ulicy Świt. Czytelnik skarżył się, że po zrównaniu z ziemią pawilonów nie widać tu ani jednego pracownika. - To było planowane. Wiedzieliśmy, że po rozebraniu pawilonów konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowej ekspertyzy gruntu. Nie było to możliwe wcześniej - tłumaczył nam Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Kubiak zapewniał, że wykonawca ma wejść na plac budowy 17 lutego, ale do tego nie doszło.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- Tu wciąż nic się nie dzieje - grzmi nasz czytelnik. Łukasz Kubiak tłumaczy nam, że trwa oczekiwanie na decyzję wykonawcy w sprawie... dodatkowego zakresu prac, jakie będą tu do wykonania. - Po przeprowadzeniu ekspertyzy okazało się, że trzeba przeprowadzić dodatkowe prace, które zostały wycenione. Czekamy na informację, czy wykonawca zaakceptuje dokument. Jeśli tak, konieczne będzie podpisanie aneksu do umowy i prace ruszą - mówi.

To oznacza, że inwestycja, która miała kosztować około 20 milionów złotych, będzie droższa. O ile? - Obecnie nie mogę powiedzieć. Będzie to możliwe dopiero po otrzymaniu decyzji od wykonawcy - kończy. Zgodnie z pierwotnymi założeniami prace miały się zakończyć w tym roku. Obecnie nie wiadomo czy dodatkowe roboty wpłyną znacząca na harmonogram.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro