Reklama
Reklama

Nowe osiedle komunalne przy Opolskiej z dofinansowaniem. Prace mają ruszyć w przyszłym miesiącu

fot. ZKZL

Przy ulicy Opolskiej, w miejscu starych poniemieckich baraków, powstaną nowe mieszkania komunalne.

Jak wyjaśnia Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, ZKZL właśnie podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, na mocy którego do ZKZL trafią 22 miliony złotych. Pieniądze pozwolą na dofinansowanie inwestycji planowanej przy ulicy Opolskiej. - Jest to kwota wspierająca pierwszy i drugi etap inwestycji w tej lokalizacji. W pierwszym etapie powstaną trzy budynki mieszkalne, w których znajdą się 163 lokale mieszkalne, a w drugim etapie powstaną kolejne dwa budynki ze 124 lokalami mieszkalnymi. Wsparcie zostanie rozliczone po zakończeniu inwestycji czyli w 2022 roku - tłumaczy Kubiak.

Wybierz Renault Megane od ręki i zyskaj do 13.000 zł rabatu oraz ubezpieczenie 3,9% Auto Compol S.A. zaprasza! tel: 512 295 955
REKLAMA

Wybrano już wykonawcę prac. To firma Agrobex. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana w najbliższych dniach. Prace mają natomiast ruszyć maksymalnie w pierwszym kwartale 2020 roku, a więc do końca marca. - Oddanie budynku dla mieszkańców powinno nastąpić na początku 2022 roku. Docelowo na terenach przy ul. Opolskiej ma powstać prawie 1100 mieszkań - kończy Kubiak.

Dwa pierwsze etapy inwestycji, które mają być zrealizowane do początku 2022 roku będą kosztować około 63 milionów złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro