Reklama

Szwajcarska: przez płatny parking przy szpitalu, kierowcy rozjeżdżają tereny zielone

fot. czytelnik

O problemie informują nas czytelnicy.

Od początku roku kierowcy parkujący w pobliżu szpitala przy ulicy Szwajcarskiej muszą płacić za pozostawienie tu samochodu. - Jak wiadomo ceny za wysokie, nawet dla pracowników i wiadomym było, że część nie będzie płaciła i poszuka alternatywy. Komunikacja miejska? Nic z tych rzeczy, zapraszam na ulicę Żelazną, przed szpitalem zakaźnym, zawalony "skwer". Kierowcy rozwożą błoto po chodnikach, brud, syf i masakra. Mieszkam w pobliżu, problem pojawił się zaraz po wprowadzeniu opłat. Ciągle parkują te same samochody - pisze nasz czytelnik Hubert.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Nie jest to jedyny głos oburzenia. - Od kiedy zrobiono płatny parking przy szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej, miejsc do parkowania jest sporo, ale widocznie niewystarczająco, skoro kierowcy swoimi pojazdami zajmują skwer przeznaczony na zieleń. Szkoda, że oszczędzają kasę kosztem zieleni - informuje kolejny czytelnik.

Straż miejska podkreśla, że o sprawie wie. - Sprawa jest nam znana praktycznie od początku. Po wprowadzeniu opłat za parking kierowcy, którzy chcą zaoszczędzić tylko tracą, a to za sprawą strażników, którzy w miarę możliwości interweniują wobec parkujących na miejscach przeznaczonych pod zieleń. Mandaty nawet do 500 zł może zapłacić każdy kierowca, który zamiast na miejscu postojowym za kilka złotych zaparkuje na wysepce z zielenią - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. - Owszem nie jesteśmy tam cały czas, gdyż spraw do załatwienia na terenie Nowego Miasta jest bardzo dużo, w tym też te dotyczące nielegalnego parkowania. Ale gdy strażnicy przyjadą, to są wystawiane wezwania bądź kierowcy karani są na miejscu - zapewnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro