Reklama

Kibice z Gdańska rzucali racami w fanów Kolejorza. Mocne oświadczenie Lechii (wideo)

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Do skandalu doszło przy okazji niedzielnego spotkania rozgrywanego na Stadionie Poznań.

Kibice Lecha Poznań przed meczem zdobyli oprawę, którą fani z Gdańska zamierzali zaprezentować na swoim sektorze. Zamiast tego materiały spalono w Kotle, co rozsierdziło sympatyków Lechii.

W 65. minucie kibice z Gdańska nie wytrzymali i zaczęli rzucać odpalone race w kierunku sektorów zajmowanych przez fanów Kolejorza i na murawę.

Sędzia w obawie o zdrowie zawodników przerwał mecz. Ostatecznie, po intensywnych dyskusjach, zdecydowano się na wznowienie rywalizacji. Spotkanie zakończono już bez ekscesów.

Zachowaniem gdańskich fanów zajmuje się już m.in. policja, a jeszcze w poniedziałek mamy poznać pierwsze szczegóły związane z czynnościami podejmowanymi w tej sprawie.

Swoje oświadczenie wydał już klub z Pomorza. - Lechia Gdańsk stanowczo potępia zachowanie kibiców, do jakiego doszło w Poznaniu podczas meczu z Lechem. Sytuacja, do jakiej doprowadziły osoby zajmujące miejsca wśród naszych fanów była niedopuszczalna, gdyż zagrażała bezpieczeństwu innych osób przebywających na stadionie. Klub deklaruje pełną współpracę z Komisją Ligi w zakresie postępowania dyscyplinarnego. Jednocześnie upominamy naszych kibiców wspierających drużynę w meczach wyjazdowych - jakiekolwiek zachowania mogące stanowić zagrożenie na stadionie, są nieakceptowalne oraz narażają klub na odpowiedzialność i poważne konsekwencje - czytamy na lechia.pl.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
8℃
Poziom opadów:
4 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
3.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro