Reklama
Reklama

Powstała pierwsza w kraju szkoła disco polo

fot. michalowo.eu

We wrześniu w liceum w Michałowie na terenie województwa podlaskiego utworzona zostanie klasa o profilu estradowym.

Burmistrz Michałowa w materiałach promocyjnych z dumą opowiada o tym, z czego słynie jego region. - Jeśli szkoła górnicza, to na Śląsku. Jeśli morska to w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, jasna sprawa. A Podlasie? Z czego jesteśmy kojarzeni w całym kraju? Powstaje pierwsza w Polsce szkoła disco polo - mówi Marek Nazarko, burmistrz Michałowa.

Szkoła zapowiada, że będzie stawiać na rozwój dzieci w klasie o profilu estradowym. Uczniowie mają mieć kontakt z zawodowcami. Zajęcia prowadzić tu mają m.in. wykładowcy z Białostockiej Akademii Muzycznej, ale też gwiazdy. Już zapowiedziano, że będzie to m.in. Marcin Miller z zespołu Boys. W rozmowie z portalem money.pl artysta przyznał, że nie będzie "standardowym" nauczycielem, a raczej pomocnikiem uczniów. Liceum już podpisało umowę z firmą fonograficzną zajmującą się przede wszystkim disco polo. Szkoła będzie korzystać z własnego studia nagraniowego.

Władze Michałowa podkreślają, że choć uczniowie będą tu w dużej mierze poświęcać czas na scenę (zajęcia taneczne, wokalne), wciąż będą musieli realizować podstawę programową obowiązującą w liceum. Nie zabraknie więc przedmiotów typu chemia, biologia czy matematyka.

Jak podaje money.pl, Michałowo starało się zainteresować uczniów z regionu różnymi profilami w szkole ponadpodstawowej. Utworzono m.in. profil budowlany w technikum, ale szkoła nie otrzymała ani jednego podania. Obecnie do szkoły uczęszcza około 30 uczniów. Władze Michałowa wierzą, że profil estradowy zachęci uczniów z różnych stron Polski do uczenia się właśnie u nich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
2.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro