Reklama
Reklama

Poznański Budżet Obywatelski po nowemu: więcej pieniędzy i pula tylko na zieleń

fot. UMP
fot. UMP

Nowa edycja PBO może nieco się różnić od dotychczasowych.

O tym jak będzie wyglądać Poznański Budżet Obywatelski opowiadał na posiedzeniu Komisji Współpracy Lokalnej, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta. Jak można przeczytać w Biuletynie Miejskim, podsumowano ankietę, którą przeprowadzano wśród mieszkańców oceniających budżet obywatelski. Zdecydowana większość wskazuje, że PBO to dobry pomysł, który powinien być realizowany w przyszłości.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA

Co prawdopodobnie się zmieni? W tym roku na projekty do zrealizowania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego miasto przeznaczy 22 miliony złotych. To o milion więcej niż w roku ubiegłym. 7 milionów będzie przeznaczonych na projekty ogólnomiejskie, a 15 na projekty rejonowe. 2 mln złotych będzie mógł kosztować maksymalnie projekt ogólnomiejski, a 600 tysięcy złotych projekt rejonowy. Nowością jest to, że 4 mln złotych z puli ogólnomiejskiej będą przeznaczone na tzw. zielony budżet. Pieniądze mają być przeznaczane na tworzenie terenów zielonych - parków, skwerów, systemów nawodnienia, czy łąk kwietnych. - Co ważne, 90% powierzchni inwestycji będą musiały zajmować powierzchnie biologicznie czynne. Na zielony budżet będzie przysługiwać dodatkowy głos - czytamy w Biuletynie Miejskim. Urzędnicy podkreślają, że jest to dopiero propozycja zmian, jakie mają zajść w budżecie obywatelskim. Decydować o tym będą radni.

Miasto planuje, że projekty do PBO 2021 będzie można składać od 1 do 29 maja. Głosowanie natomiast ma się odbyć wczesną jesienią - na przełomie września i października.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro