Reklama
Reklama

Chcesz zamieszkać w bloku komunalnym przy ul. Hulewiczów? Ruszyły zapisy

fot. ZKZL

Zgłoszenia będzie można składać do 30 czerwca 2020 roku.

Na Piątkowie powstaje kolejna inwestycja Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. W czterokondygnacyjnym bloku znajdować się będzie 55 mieszkań komunalnych i 1 lokal użytkowy. Na nowych mieszkańców będą czekać mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe o powierzchni od 34,5 do 60 metrów kwadratowych.

Wbicie pierwszej łopaty nastąpiło pod koniec ubiegłego roku, a prace planowo zakończą się na początku 2021 roku. Wtedy też pierwsi lokatorzy będą mogli zamieszkać w nowej lokalizacji. Blok przy ul. Hulewiczów znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji. W jego otoczeniu znajduje się wiele szkół, przedszkoli czy sklepów. W tej okolicy bardzo dobrze rozwinięta jest komunikacja miejska, co z pewnością będzie dużym ułatwieniem dla przyszłych mieszkańców - informuje Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL.

Od dzisiaj można składać zgłoszenia w Biurze Obsługi Klienta przy ulicy Matejki 57. Pierwszeństwo do zamieszkania w tym bloku przysługuje najemcom, którzy nie mają zaległości czynszowych - przypomina rzecznik.

Inwestycja przy ulicy Hulewiczów będzie kosztować około 11,5 miliona złotych. Część środków pokrytych jest z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro