Reklama
Reklama

Zobacz jak wygląda najnowszy odcinek Wartostrady

fot. PIM

Choć prace wyglądają tu na zakończone, trwają ostatnie porządki.

Chodzi o odcinek Wartostrady pomiędzy mostem Królowej Jadwigi i parkiem Stare Koryto Warty. Ma około 1,3 kilometra długości. - Prowadzimy tu ostatnie prace porządkowe. Planujemy, że odbiory i tym samym niezbędne formalności zostaną spełnione w drugiej połowie marca. Oficjalnie poznaniacy będą więc mogli korzystać z trasy wiosną - mówi Maja Chłopocka-Nowak z Poznańskich Inwestycji Miejskich. "Nieoficjalnie" poznaniacy już korzystają z trasy robiąc to na własną odpowiedzialność.

Obecnie trwa budowa kolejnego odcinka trasy w sąsiedztwie Bramy Poznania. Będzie to blisko półkilometrowy fragment tuż nad Cybiną. - Połączy okolice wiaduktu kolejowego z mostem Mieszka I. Zostanie wyposażony w oświetlenie, monitoring, a także w tzw. małą architekturę, czyli ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe - wyjaśniają PIM. Prace mają tu potrać do połowy roku.

Od 24 lutego wyłączony z ruchu zostanie odcinek Wartostrady w rejonie parku Szelągowskiego. Pojawi się tam oświetlenie i mała architektura, a także kamery monitoringu. Prace mają potrwać do końca kwietnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
4.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro