Reklama
Reklama

Strzeszyn: powstaje nowa siedziba Domu Pomocy Społecznej

fot. PIM

Trwa budowa nowej siedziby Domu Pomocy Społecznej numer 1.

Placówka przeniesie się z obecnej lokalizacji przy ulicy Bukowskiej na Strzeszyn. Budynek jest wznoszony przy ul. Szarych Szeregów. Gotowe są fundamenty, wykonano już przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne, a aktualnie trwa budowa ścian piwnicy.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

- Do czerwca 2020 r. gmach zostanie doprowadzony do stanu surowego otwartego, co oznacza, że zostaną wykonane prace konstrukcyjne wszystkich kondygnacji i dachu. Zakończenie robót budowlanych, wyposażenie obiektu i przekazanie go do eksploatacji, planowane jest na ostatni kwartał 2021 roku - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dzięki przeprowadzce seniorzy zyskają godne warunki pobytu. do ich dyspozycji będą pokoje jedno i dwuosobowe z łazienkami. W budynku pojawi się zaplecze higieniczno-sanitarne i pomieszczenie doraźnej pomocy medycznej. Łączna powierzchnia nowej siedziby DPS to ponad 6 tys. metrów kwadratowych. Zamieszka w niej stu pensjonariuszy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro