Reklama
Reklama

Ksiądz nazwał Roberta Biedronia "pe***em" w trakcie kazania

fot. Parafia Opatrzności Bożej w Kaliszu / FB

Do incydentu doszło w niedzielę w trakcie wieczornej mszy w kościele Parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu.

Sprawę opisuje lokalny portal kalisz24.info.pl. To właśnie czytelnicy portalu zaalarmowali redakcję, że ksiądz odprawiający mszę pomylił nabożeństwo z wiecem wyborczym. W trakcie mszy ksiądz miał nazwać Roberta Biedronia "pe***em", ale na tym nie skończył. Miał mówić o "tęczowej zarazie", zdradzaniu Polski przez europosłów opozycji. Dostało się też Małgorzacie Kidawie-Błońskiej za to, że "zapomniała, jaki ma program wyborczy".

Część wiernych nie wytrzymała i wyszła z kościoła w trakcie kazania. Do redakcji kalisz24.info.pl napisało kilka osób. Wszystkie były równie mocno zniesmaczone zachowaniem księdza. - Słowa których używał nazywając kandydatów na prezydenta "pedałem" czy "jak oni śmiali gwizdać na naszego prezydenta" daleko wykracza poza ramy podwalin, na jakich ma funkcjonować kościół i nasza wiara - napisał jeden z czytelników portalu, Piotr.

Tematem zainteresowała się Gazeta Wyborcza, której udało się porozmawiać z proboszczem parafii. Duchowny przyznał, że w niedzielę nie było go w kościele, ale w poniedziałek rano odbył rozmowę na ten temat z księżmi współpracownikami. - To nie jest słowo przekazu ewangelicznego - powiedział w rozmowie z GW ks. Antoni Wita.

Parafia Opatrzności Bożej w Kaliszu podlega pod zakon Małe Dzieło Boskiej Opatrzności Księża Orioniści. Przełożeni wiedzą o incydencie z niedzieli i zapowiadają, że będą to wyjaśniać.

  • Aktualizacja
    wtorek, 18.02.2020 r., godz. 14.01
    Aktualizacja
    wtorek, 18.02.2020 r., godz. 14.01
    Jak podaje Głos Wielkopolski, ksiądz, który w niedzielę wieczorem prowadził mszę w kaliskim kościele, został przeniesiony w trybie natychmiastowym do innej parafii. Z informacji Gazety Wyborczej natomiast wynika, że księdza usunięto z kaliskiej parafii, jednak nie zapadła jeszcze decyzja o jego przyszłości. Decyzję podejmą jego przełożeni.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro