Reklama

Przewodniczący Rady Miasta złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie gróźb po przyjęciu Karty Równości

fot. WTK
fot. WTK

Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się tydzień temu, na sali było bardzo "gorąco".

Tydzień temu miejscy radni przyjęli Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Na sesyjnej sali było kilkadziesiąt osób, które protestowały przed przyjęciem dokumentu m.in. odmawiając różaniec, prezentując transparenty "LGBT+ molestuje nas poznaniaków psychicznie za zgodą radnych miasta" czy z krzyżami w dłoniach.

Tuż po przyjęciu Karty, z sali można było usłyszeć ostre słowa pod adresem radnych. Słyszalne były okrzyki "hańba", a także nawiązania do zamordowania prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. - Mieliście przykład, co się działo w Gdańsku. Tu może się okazać, że będzie jeszcze gorzej - wykrzykiwał jeden z mężczyzn.

Jak informuje Telewizja WTK, przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. - Ponieważ wiele osób o to pytało w ubiegłym tygodniu, przeto informuję, że dzisiaj złożyłem w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w czasie ostatniej sesji rady przez osobę wykrzykującą groźby w stronę radnych - napisał Ganowicz w poniedziałek wieczorem na Facebooku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
34.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro