Reklama
Reklama

Atak nożownika w pociągu do Piły: zaatakowany to funkcjonariusz SOK

fot. SOK

Straż Ochrony Kolei poinformowała o incydencie, do którego doszło w sobotę w pociągu relacji Świnoujście - Piła.

Funkcjonariusze SOK w sobotę otrzymali informację od kierownika pociągu jadącego do Piły, że w składzie znajduje się trzech pasażerów bez biletów, prawdopodobnie będących pod wpływem alkoholu, którzy zabarykadowali się w toalecie. - Przybyły na miejsce patrol SOK otworzył zamknięte drzwi toalety, gdzie zastał ściśnięte we wnętrzu trzy osoby - dwóch mężczyzn oraz kobietę. Jeden z mężczyzn leżał na podłodze. Na polecenie patrolu mężczyzna i kobieta opuścili toaletę, trzeci mężczyzna jednak nie chciał się podporządkować poleceniom i odgrażał się wulgarnymi, obraźliwymi słowami kierowanymi do funkcjonariuszy - wyjaśnia SOK.

Funkcjonariusz zaczął podnosić mężczyznę leżącego na podłodze, a ten rzucił się na niego z nożem. Agresor zadał funkcjonariuszowi cios w klatkę piersiową. - Napastnik trafił w magazynek umieszczony na kamizelce taktycznej, dzięki czemu funkcjonariusz uniknął obrażeń. Reakcja patrolu SOK była natychmiastowa - agresor został błyskawicznie rozbrojony i zakuty w kajdanki - dodaje.

Kobieta i mężczyzna chwilę wcześniej wyproszeni z toalety próbowali wymusić na funkcjonariuszach, by ci odstąpili od swoich czynności. Ostatecznie parę także zatrzymano. Całą trójkę przekazano policji. To policjanci zajmują się teraz tą sprawą.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro