Reklama
Reklama

Węzeł przesiadkowy Kleszczewo poświęcony i otwarty

fot. A. Zdobylak  / M. Frąckowiak  / P. Napieralski - UG Kleszczewo
fot. A. Zdobylak / M. Frąckowiak / P. Napieralski - UG Kleszczewo

Mieszkańcy Kleszczewa i okolic korzystają z nowego węzła przesiadkowego.

Oficjalnie otwarcie węzła odbyło się w piątek. Nie zabrakło uroczystego przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu przez proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Kleszczewie.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Budowa węzła przesiadkowego to część inwestycji Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz inwestycje w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Kleszczewo. Jej koszt to 28 mln złotych, z czego ponad 20 milionów pochodzi z dofinansowania unijnego. Projekt obejmuje nie tylko budowę węzła przesiadkowego w Kleszczewie, ale też w Tulcach, a dodatkowo przebudowę ulicy Sportowej w Kleszczewie, modernizację i rozbudowę zaplecza technicznego dla obsługi i konserwacji taboru komunikacji oraz zakup taboru niskoemisyjnego (9 autobusów).

- Inwestycja ma na celu poprawę poziomu i jakości życia społeczności w aglomeracji poznańskiej oraz ograniczenie zanieczyszczenia powietrza w Gminie Kleszczewo, poprzez przyspieszony rozwój czystych, bezpiecznych, spójnych, funkcjonalnych i efektywnych form transportu publicznego i niezmotoryzowanego transportu indywidualnego - wyjaśniają urzędnicy z Kleszczewa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
3.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro