Reklama
Reklama

Węzeł przesiadkowy Kleszczewo poświęcony i otwarty

fot. A. Zdobylak  / M. Frąckowiak  / P. Napieralski - UG Kleszczewo
fot. A. Zdobylak / M. Frąckowiak / P. Napieralski - UG Kleszczewo

Mieszkańcy Kleszczewa i okolic korzystają z nowego węzła przesiadkowego.

Oficjalnie otwarcie węzła odbyło się w piątek. Nie zabrakło uroczystego przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu przez proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Kleszczewie.

Budowa węzła przesiadkowego to część inwestycji Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz inwestycje w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Kleszczewo. Jej koszt to 28 mln złotych, z czego ponad 20 milionów pochodzi z dofinansowania unijnego. Projekt obejmuje nie tylko budowę węzła przesiadkowego w Kleszczewie, ale też w Tulcach, a dodatkowo przebudowę ulicy Sportowej w Kleszczewie, modernizację i rozbudowę zaplecza technicznego dla obsługi i konserwacji taboru komunikacji oraz zakup taboru niskoemisyjnego (9 autobusów).

- Inwestycja ma na celu poprawę poziomu i jakości życia społeczności w aglomeracji poznańskiej oraz ograniczenie zanieczyszczenia powietrza w Gminie Kleszczewo, poprzez przyspieszony rozwój czystych, bezpiecznych, spójnych, funkcjonalnych i efektywnych form transportu publicznego i niezmotoryzowanego transportu indywidualnego - wyjaśniają urzędnicy z Kleszczewa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro