Reklama
Reklama

Garbary: przygotowują ulicę do wydzielenia buspasa. Od rana odholowano 11 samochodów!

fot. Maciej Szefer / WTK

A to dopiero początek.

W ubiegłym tygodniu służby apelowały do kierowców, by nie zostawiali aut zaparkowanych na ulicy Garbary pomiędzy ulicą Wielką i numerem 48. Z odpowiednim wyprzedzeniem na ulicy ustawiono stosowne znaki informujące o zakazie parkowania od rana w poniedziałek. Ostrzegano też, że jeśli auta tu pozostaną, zostaną odholowane. Rano, zgodnie z planem, na miejscu pojawili się strażnicy miejscy. Okazało się, że mimo wprowadzonego zakazu, zaparkowano tu kilkadziesiąt samochodów. - 11 samochodów już odholowano. Kolejnych 25 czeka na odholowanie - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Przypominamy, że na ulicy Garbary zostanie wydłużony buspas, a także prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Dodatkowo zainstalowane tu zostaną progi wyspowe. Prace ruszają w poniedziałek. Drogowcy usuną zniszczoną nawierzchnię i ułożą nową. W czasie prac niemożliwy będzie skręt w lewo z ul. Garbary w ul. Woźną.

-W związku z koordynacją prac na ul. Garbary z budową przyłącza cieplnego na ul. Mostowej i Wszystkich Świętych od poniedziałku 17 lutego 2020 r. ul. Grobla będzie jednokierunkowa na odcinku od ul. Mostowej do ul. Garbary. Przejazd z ul. Garbary do ul. Mostowej odbywać się będzie ul. Wszystkich Świętych - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Na odcinku objętym pracami, a więc pomiędzy Wielką i numerem 48 na Garbarach, wciąż obowiązuje zakaz parkowania. I etap prac ma się zakończyć najpóźniej 6 marca. Sam buspas zostanie wydzielony wiosną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro