Reklama
Reklama

64. rocznica Powstania Warszawskiego

Prezydent Poznania apeluje do wszystkich mieszkańców aby wywiesili flagi i brali czynny udział w obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego.

Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego, jak zapewnia IPN nie powinny być tylko sprawą stolicy. O godzinie "W" powinni pamiętać wszyscy Polacy. Chodź walki powstańcze toczyły się tylko na terenie Warszawy - nie był to bój o stolicę, a o wolną Polskę. Poza tym w zrywie wzięli udział żołnierze AK pochodzący z regionów całej Polski.

Syreny zabrzmią w piątekniemal we wszystkich polskich miastach. Na prośbę IPN prezydenci i burmistrzowie wywieszą w piątek flagi na budynkach publicznych. Na ulicach dużych miast pojawią się harcerze, którzy będą rozdawać ulotki informacyjne o Powstaniu. Natomiast o godzinie 17 mieszkańcy całej Polski oddadzą hołd poległym powstańcom.

W Poznaniu obchody rozpoczną się o godzinie 15:30, mszą św. w kościele przy ulicy Fredry. Po mszy nastąpi złożenie kwiatów w kruchcie kościoła pod tablicą Pamięci Żołnierzy Powstania Warszawskiego i przejście do kościoła o. Dominikanów przy al. Niepodległości, by i tam położyć kwiaty. Natomiast o godzinie 17 rozpoczną się uroczystości w parku H. Wieniawskiego przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro