Reklama
Reklama

Pościg ulicami Poznania za kierowcą, który odgryzł policjantowi palec. Jest nagranie (video)

fot. Policja

Do zdarzenia doszło w sobotę rano.

O pościgu ulicami miasta poinformowali nas Czytelnicy, których uwagę zwróciła akcja policji i pogotowia ratunkowego w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Roosevelta.

Jak się później okazało mężczyzna zwrócił uwagę policjantów już na ulicy Bolesława Krzywoustego. Poruszał się z prędkością 140 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70. Funkcjonariusze z poznańskiej drogówki próbowali zatrzymać go do kontroli, jednak kierowca ignorował wszystkie znaki, dlatego rozpoczął się pościg. Mężczyzna został zatrzymany przy ulicy Roosevelta w Poznaniu. Jak relacjonowała w sobotę podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji mężczyzna był bardzo agresywny wobec funkcjonariuszy. Uszkodził też jeden z radiowozów. Szaleniec. Po dopalaczach i alkoholu, wielokrotny złodziej, podczas zatrzymania odgryzł policjantowi półtora centymetrowy fragment palca - komentował mł. Insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Okazało się, że mężczyzna miał 0,8 promila alkoholu. W związku z podejrzeniem, że może być też pod wpływem silnych środków odurzających w asyście policjantów został przewieziony na Odział Toksykologii Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Badania są w trakcie, natomiast na podstawie całości czyli obrazu klinicznego, tego jak pacjenta się zachowywał, jakie objawy prezentował myślę, że są to jakieś środki z grupy pobudzających psychoaktywnych - mówił w sobotę przed kamerą WTK lek. Eryk Matuszkiewicz, że szpitala im. Raszei.

Jak informuje dziś podkom. Liszczyńska 29-latek nadal znajduje się w szpitalu. Jego stan nie pozwala na przesłuchanie i postawienie mu zarzutów. Policjant został już wypisany i czuje się dobrze, Przebywa na zwolnieniu lekarskim. Jak zapewniają przedstawiciele policji poszkodowany funkcjonariusz może liczyć na wsparcie szefa wielkopolskiej policji.

  • Aktualizacja
    niedziela, 16.02.2020 r., godz. 15.40
    Aktualizacja
    niedziela, 16.02.2020 r., godz. 15.40
    Jak poinformowali policjanci sprawca jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Funkcjonariusze zapowiadają, że złożą też wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro