Reklama

Onkolodzy z Poznania zachęcają, by powtórzyć gest posłanki Lichockiej. "Zróbcie to samo co my"

fot. OPEN Poznań

To sposób, by między innymi zachęcić do badań.

W czwartek wieczorem posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali przekazanie prawie 2 miliardów złotych Telewizji Polskiej. Później media obiegło zdjęcie posłanki PiS Joanny Lichockiej, która pokazała posłom opozycji środkowy palec, co uwieczniły sejmowe kamery. Od tego dnia w internecie pojawiają się różne komentarze i memy. Pojawiło się też nagranie poznańskich lekarzy. Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów (OPEN) działa w Poznaniu od ponad dwóch dekad od lat prowadzą też akcję "FaqRak" podczas której zachęcają do badań profilaktycznych.

Od 21 lat kieruje Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu i od 21 lat pokazujemy rakowi ten gest. Dlatego prosimy - badajcie się, kontrolujcie swoje ciało i pokażcie tej chorobie ten sam gest. Zróbcie to samo co my - mówi na nagraniu dr Dariusz Godlewski.

Lekarze bezpośrednio nie przyznają, że nawiązują do gestu poseł Lichockiej. Czy nawiązujemy tym filmem do gestu pani posłanki? Może tak, może nie... - komentuje w rozmowie z Gazetą Wyborczą doktor Godlewski. Na pewno solidaryzujemy się z chorymi i zachęcamy do profilaktyki. Profilaktyka to podstawa. Leczenie nowotworów w początkowym stadium rozwoju jest łatwiejsze i mniej kosztowne. To nasze walentynkowe przesłanie - dodaje.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
3.4 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
7.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro