Reklama

Agresywny 29-latek odgryzł policjantowi palec. Nowe fakty w sprawie porannego pościgu w Poznaniu

fot. Wiktor Kamiński

Do zdarzenia doszło w sobotę rano.

Jak już wcześniej informowaliśmy 29-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, po czym rozpoczął się policyjny pościg.

Wstępnie policjanci informowali, że kierowca samochodu marki Opel Corsa był pod wpływem alkoholu i bardzo agresywny wobec funkcjonariuszy i zaatakował jednego z nich, co wzbudziło podejrzenia, że może znajdować się pod wpływem silnych środków odurzających. Jak mówi podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskie policji został on przewieziony na Oddział Toksykologii. Mężczyźnie została pobrana krew do badań. Przebywa w szpitalu pod stałym nadzorem policji.

Jak dodaje RMF24 mężczyzna podczas ataku na policjanta odgryzł mu mały palec prawej ręki. Funkcjonariusz przebywa w szpitalu.

Informacje te potwierdza podinsp. Liszczyńska. Faktycznie funkcjonariuszowi został odgryziony fragment palca. Przebywa on w szpitalu, został objęty należytą opieką i może liczyć na pełne wsparcie szefa Wielkopolskiej Policji - tłumaczy podinsp. Iwona Liszczyńska.

Według najnowszych informacji przekazanych nam przez policję badanie wykazało, że 29-latek miał 0,8 promila alkoholu we krwi. Pościg rozpoczął się już na ul. Bolesława Krzywoustego. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił fakt, iż kierowca poruszał się z prędkością 140 km/h w miejscu, gdzie było ograniczenie do 70 km/h. Wiadomo już, że mężczyzna pochodzi z Gdańska, był wcześniej notowany.

Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
3.4 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
10.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro