Reklama

Tak ma wyglądać trasa tramwajowa w ulicy Ratajczaka

fot. UMP
fot. UMP

Ruszają konsultacje społeczne, które potrwają do 28 lutego.

Budowa trasy tramwajowej w ulicy Ratajczaka jest drugim etapem Projektu Centrum. - Nowe torowisko połączy Wildę i Dębiec ze śródmieściem i pozwoli poznaniakom szybciej dojechać do centrum. Dodatkowa trasa tramwajowa to jednak niejedyna korzyść z modernizacji tego fragmentu miasta. Cała ulica ma stać się bezpieczniejszą i bardziej atrakcyjną przestrzenią publiczną - zapowiadają urzędnicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Na ulicy Ratajczaka pojawią się nowe drzewa i zieleń. Uspokojony zostanie ruch samochodowy, wprowadzona tu zostanie strefa zamieszkania. Nie zabraknie tu małej architektury - ławek, stojaków rowerowych.

Konsultacje będą trwać do 28 lutego. Na 18 lutego, na godzinę 17.00, zaplanowano spotkanie konsultacyjne w Szkole Podstawowej nr 75 przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3. - Uwagi, propozycje i opinie można zgłaszać nie tylko podczas spotkania, ale również wysłać je mailem na adres: [email protected] lub pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Poznania - Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, pl. Kolegiacki 17 w Poznaniu. Uwagi można także składać w biurze budowy, które znajduje się przy ul. Święty Marcin 57 - w poniedziałki w godz. 16-18 lub czwartki w godz. 14-16 - dodają.

Prace projektowe mają się zakończyć w czerwcu, a nową trasą tramwajową mamy pojechać do końca 2022 roku.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
16.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro