Reklama
Reklama

Zdjęcie posłanki Lichockiej ze "środkowym palcem" na elewacji WCO: "ważniejsza jest propaganda, a nie chorzy na raka"

fot. czytelnik

W czwartek wieczorem posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali przekazanie prawie 2 miliardów złotych Telewizji Polskiej.

To kolejna, już trzecia, "transza" jaką otrzymuje TVP z budżetu państwa. Łącznie rząd wspomógł Telewizję Polską kwotą już ponad 4 miliardów złotych. To "rekompensata" m.in. za osoby, które są zwolnione z opłacania abonamentu. Na czwartkowym posiedzeniu Sejmu zdecydowano o przekazaniu TVP 1,95 miliarda złotych. Tuż po głosowaniu posłanka PiS Joanna Lichocka pokazała posłom opozycji środkowy palec, co uwieczniły sejmowe kamery.

- Szanowni Państwo, gdybym chciała pokazać gest środkowego palca posłom PO, którzy po chamsku zachowywali się na sali plenarnej to bym to zrobiła. Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie bo byłam zdenerwowana. Nic więcej , a politycy PO sądzą po sobie. To ich styl - zaprzeczyła wszystkiemu posłanka na Twitterze. W internecie pojawiło się także nagranie, na którym widać jak posłanka tłumaczy się ze swojego zachowania przed Jarosławem Kaczyńskim.

Posłowie opozycji chcieli, by blisko 2 miliardy złotych zamiast na Telewizję Polską przekazać na polską onkologię. Przy Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, na elewacji budynku, ktoś umieścił zdjęcie posłanki Lichockiej z uniesionym środkowym palcem. - PiS przeznaczył 2 miliardy złotych na Telewizję Polską zamiast na onkologię. Ważniejsza jest propaganda, a nie chorzy na raka! Posłanka Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości przekazuje gest solidarności z chorymi na raka - napisano na kartce dołączonej do zdjęcia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro