Reklama
Reklama

Poznań z jednym z najgorszych wyników w Polsce pod względem kolizyjności. Przez to mamy jedne z najdroższych OC w kraju

fot. czytelnik / archiwum

Ranking miast, których kierowcy deklarują najmniej szkód komunikacyjnych przygotował portal rankomat.pl.

- Tylko 60,8% kierowców z Poznania deklarowało w 2019 roku, że na swoim koncie ubezpieczeniowym nie posiada żadnych szkód komunikacyjnych. To jeden z najgorszych wyników w całej Polsce - informuje rankomat.pl. W zestawieniu wzięto pod uwagę deklaracje złożone przez kierowców z 84 miast powyżej 50 tysięcy mieszkańców.

Gdzie zgłaszano najmniej szkód? Na pierwszym miejscu znalazł się Racibórz z wynikiem 69,6% kierowców bezszkodowych. Drugie miejsce zajmuje Piła (68,3%), a trzecie Ostrowiec Św. (68%). Na 9. miejscu znalazł się Ostrów Wielkopolski (66,3%), a na 12. Leszno (65,7%). Poznań znalazł się dopiero na 73. miejscu z wynikiem 60,8%. Najgorzej jest natomiast w Warszawie (53,8%), Wrocławiu (57,5%) oraz Gdańsku (58,1%).

Rankomat.pl to porównywarka ofert ubezpieczeniowych. Jak wynika z analiz portalu, Poznań m.in. ze względu na dużą liczbę kierowców deklarujących szkody w historii ubezpieczenia, nie może liczyć na korzystne ceny ubezpieczeń OC. - Mieszkańcy Poznania w ubiegłym roku przeciętnie przeznaczali na polisę OC 805 zł. Drożej było tylko w Łodzi (817 zł), Gdyni (876 zł), Gdańsku (889 zł), Warszawie (890 zł) i
Wrocławiu (939 zł). Najtańszym miastem w Polsce okazał się Mielec - OC kosztowało jego mieszkańców średnio 515 zł. Przeciętna cena OC dla województwa wielkopolskiego wyniosła 646 zł.


Z danych portalu wynika również, że w ubiegłym roku poznaniacy najczęściej zgłaszali do ubezpieczenia OC samochód marki BMW Serii 3. - Składka OC za ten samochód była też najwyższa w Polsce - przeciętnie na jego ubezpieczenie Polacy wydawali 920 zł. Z kolei w skali województwa wielkopolskiego najpopularniejszy okazał się Volkswagen Golf (679 zł). W całym kraju natomiast kierowcy najczęściej poszukiwali ubezpieczenia dla Opla Astry (658 zł).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
14.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro