Reklama
Reklama

Kolejne wielkopolskie miasto chce mieć swój Marsz Równości

Poznański marsz | fot. Przemysław Łukaszyk
Poznański marsz | fot. Przemysław Łukaszyk

Trwa zbiórka pieniędzy na organizację wydarzenia w Pile.

W Poznaniu w ubiegłym roku Marsz Równości odbył się już szesnasty raz. Podobne wydarzenia organizowane są także w innych miastach na terenie naszego województwa - choćby w Kaliszu. Teraz swój marsz chce mieć także Piła. Jak podaje portal asta24.pl, w planach jest zorganizowanie marszu 8 sierpnia. Właśnie trwa zbiórka pieniędzy na jego organizację.

- Po raz pierwszy w Pile odbędzie się święto akceptacji, równości oraz dumy na przekór nienawiści, która zawłaszcza kolejne aspekty życia publicznego. Razem dodajmy sił lokalnej społeczności LGBT+ oraz innym osobom wykluczonym w naszym regionie poprzez naszą solidarność. Chcemy równości! Dla osób bez względu na orientację seksualną, poczucie własnej płci, niepełnosprawność, wygląd, pochodzenie, majętność, czy wiek. Dlatego w 2020 roku, po raz pierwszy w historii Piły wspólnymi siłami, zorganizujemy Marsz Równości w Pile - można przeczytać na stronie zbiórki na organizację marszu.

Pieniądze uzbierane w czasie zbiórki zostaną przeznaczone m.in. na tęczowe flagi, banery, nagłośnienie czy wynajem platformy. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro