Reklama
Reklama

Przebudowa Rynku Łazarskiego: miasto przesadzi 12 drzew i 1500 krzewów

fot. UMP

Trafią do Parku Kasprowicza i przedszkolnych ogródków.

Rozpoczęła się przebudowa Rynku Łazarskiego, o czym pisaliśmy już na naszym portalu. Zmieni się m.in. skwer Kazimierza Nowaka, na którym rośnie wiele roślin. Nie zostaną zniszczone. - Na terenie skweru znajduje się wiele gatunków krzewów - to berberysy, róże, derenie, tawuły, jałowce, sosny górskie i ogniki. Większość, bo około tysiąc roślin, zostanie przesadzone do parku Kasprowicza. Będą zdobić skwery, w sąsiedztwie hali Arena. Około 500 krzewów trafi do poznańskich przedszkoli (nr 14, 113, 43, 160 i 22) - informują urzędnicy.

Krzewy już są przesadzane. Jeszcze w tym miesiącu przesadzone zostaną również zdrowe drzewa rosnące na skwerze. - 12 klonów i śliw z użyciem specjalistycznego sprzętu zostanie przetransportowanych do Parku Kasprowicza - dodają. Na przebudowanej przestrzeni Rynku Łazarskiego i skweru zasadzona zostanie nowa zieleń - ponad 50 drzew, kwitnące byliny, trawy ozdobne i rośliny cebulowe.

Przebudowa Rynku Łazarskiego i skweru Kazimierza Nowaka będzie kosztować 42 miliony złotych i zakończy się jesienią 2021 roku. Wykonawcą prac jest Skanska.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
-1℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro