Reklama
Reklama

Pojazdy MPK Poznań brudne? Miasto pokazuje jak wygląda ich mycie (video)

fot. Miasto Poznań / FB

Każdy może zobaczyć jak wygląda mycie pojazdów MPK "od kuchni"

W ubiegłym tygodniu po zgłoszeniu od naszego czytelnika zajmowaliśmy się problemem brudnych pojazdów MPK. Niebawem podwyżki cen biletów, a stan czystości komunikacji pozostawia wiele do życzenia. Kupili nowe autobusy, ale już nie stać na ich mycie? - pisał nasz Czytelnik.

MPK Poznań w trosce o komfort podróżowania na bieżąco czyni starania, aby stan taboru w jak najwyższym stopniu odpowiadał oczekiwaniom pasażerów - zapewniała na naszych łamach Agnieszka Smogulecka z MPK. Autobusy (zewnętrzna powierzchnia) myte są w zależności od potrzeb i warunków pogodowych średnio co dwa dni, w trakcie opadów - codziennie. Na stan czystości pojazdów - w trakcie realizacji kursów - bezpośredni wpływ mają jednak warunki atmosferyczne - dodała.

Dziś miejscy urzędnicy na portalu społecznościowym pokazali, jak wygląda codzienne mycie pojazdów MPK. MPK Poznań Sp. z o.o. każdego dnia przygotowuje autobusy i tramwaje do tego, by wozić pasażerów w czystych pojazdach. Zobaczcie, jak to wygląda "od kuchni" - czytamy w komunikacie.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
5.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro