Reklama
Reklama

Wielki talent na dłużej w Lechu Poznań. Filip Marchwiński podpisał nowy kontrakt

fot. lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Filip Marchwiński podpisał nową umowę z Lechem Poznań.

18-letni piłkarz to jeden z największych talentów w akademii Kolejorza. Piłkarzem już teraz interesuje się wiele klubów z Europy Zachodniej i klub może w przyszłości zarobić na nim sporo pieniędzy. W tym kontekście bardzo ważne było jednak przedłużenie umowy ofensywnego pomocnika, która była ważna do czerwca 2021 roku.

Tak też się stało. Strony złożyły swoje podpisy wiążącym zawodnika z klubem na najbliższe 3,5 roku. - Filip niedawno skończył 18 lat, już ma duże umiejętności, a jeszcze większy potencjał. To nasz wychowanek, który pokazał, że można przejść całą strukturę szkolenia i udanie włączyć się do rywalizacji o miejsce w pierwszej jedenastce. Jesteśmy przekonani, że jeśli nadal będzie rozwijał się tak harmonijnie, to w przyszłości osiągnie bardzo wiele, nie tylko w Lechu, ale również w klubach zagranicznych oraz reprezentacji Polski - powiedział dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Od debiutu w grudniu 2018 roku Marchwiński zaliczył 20 występów w pierwszym zespole. Zanotował w nich 4 gole i jedną asystę.

- Kolejorz to mój drugi dom, który dał mi piłkarskie wychowanie. Jestem nie tylko jego zawodnikiem, ale również od dziecka wielkim kibicem. Liczę, że swoją grą będę w stanie dać kibicom wiele radości, a z Lechem osiągnę sukcesy na arenie krajowej i europejskiej - skomentował sam zainteresowany.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro