Reklama
Reklama

Urzędnicy pokazują kompilację nagrań z wandalami w roli głównej. "Widzimy was!"

fot. UM Grodzisk Wielkopolski
fot. UM Grodzisk Wielkopolski

Urzędnicy z Grodziska Wielkopolskiego w nietypowy sposób postanowili rozprawić się z wandalami niszczącymi miasto.

- Każdego roku w naszym mieście odbywa się blisko 100 wydarzeń o charakterze rekreacyjnym, sportowym czy kulturalnym. Ponadto wiele propozycji na ciekawe spędzanie czasu wolnego mają stowarzyszenia i jednostki gminne jak Biblioteka Publiczna czy CK RONDO, organizacje sportowe i kulturalne. Trudno jednak zaciekawić część młodzieży, której ulubionym zajęciem jest niszczenie wszystkiego, co znajduje się na drodze ich wieczornych eskapad oraz dumne prezentowanie swoich zachowań w Internecie - tłumaczy urzędnicy z UM w Grodzisku Wielkopolskim. I przypominają, że miasto jest monitorowane.

- Takie zabawy i chwila wątpliwej sławy w wirtualnej rzeczywistości niosą za sobą realne konsekwencje prawne i finansowe. Może więc warto spożytkować nadmiar energii na bardziej pozytywne zachowania. Kluby sportowe tylko czekają na aktywnych, pełnych energii i chęci do działania mieszkańców. Zapewniamy, że osoby których tożsamość zostanie ustalona, będą pociągnięte do odpowiedzialności - dodają.

Na nagraniach widać m.in. mężczyznę, który uszkodził miejską wystawę na deptaku i jej element postanowił porzucić na jezdni. Druga sytuacja ma miejsce na skwerze, na którym w wyniku bójki dochodzi do uszkodzeń infrastruktury. Kolejny "dowcipniś" uszkodził kamerę zamontowaną przy siłowni zewnętrznej.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro