Reklama
Reklama

Zbliża się rekrutacja do przedszkoli: nie przegap terminów!

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Rodzice mają czas od 10 do 24 marca na złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola.

Od 3 do 9 marca rodzice dzieci już uczęszczających do poznańskiego przedszkola lub oddziału przedszkolnego muszą złożyć deklarację kontynuacji uczęszczania ich pociechy do placówki w kolejnym roku szkolnym.

Z perspektywy rodziców, których dzieci mają zacząć uczęszczać do przedszkola od września, najistotniejsze są dwa tygodnie od 10 do 24 marca. To właśnie wtedy rodzice muszą złożyć wnioski o przyjęcie do przedszkola dziecka wraz z kompletem wymaganych dokumentów. Odbywa się to przez system NABÓR. Rodzice mogą złożyć wnioski do maksymalnie 5 przedszkoli. Od września w przedszkolach na terenie Poznania edukacje może zacząć ponad 17 tysięcy dzieci. Właśnie tyle miejsc dla nich przygotowano.

9 kwietnia o 12.00 przedszkola poinformują o kandydatach zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola. Następnie rodzice będą mieć czas do 16 kwietnia na potwierdzenie, że ich dziecko będzie chodzić do wybranego przedszkola. 20 kwietnia o 12.00 wywieszona zostanie lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Co jest brane pod uwagę w czasie rekrutacji? Radni w styczniu zdecydowali o kryteriach rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. 60 punktów, najwięcej, otrzyma dziecko, którego rodzeństwo uczęszcza do tego samego przedszkola. 30 punktów otrzyma dziecko, którego rodzice pracują (oboje), uczą się w trybie dziennym, prowadzą działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne. Jeśli rodzeństwo jednocześnie ubiega się o przyjęcie do przedszkola - dostanie dodatkowe 15 punktów. 30 punktów otrzyma dziecko, którego rodzice płacą podatki w Poznaniu. 60 punktów natomiast otrzyma dziecko, u którego wykonane były obowiązkowe szczepienia zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych.

Rekrutacja uzupełniająca będzie prowadzona od 22 do 25 czerwca. 3 lipca podane zostaną listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Do 7 lipca rodzice będą musieli potwierdzić, że dziecko będzie chodzić do wybranego przedszkola. 9 lipca podane zostaną listy przyjętych i nieprzyjętych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro