Reklama

W końcu rozbłysną latarnie przy ciemnej ścieżce na przystanek PST Lechicka

fot. RO Piątkowo / Jacek Tomaszewski

Ma to nastąpić w najbliższych dniach.

Już w piątek pisaliśmy o problemie z jakim zmagają się mieszkańcy osiedla Chrobrego maszerujący na przystanek PST Lechicka. Choć nowa ścieżka jest tu dostępna od ubiegłego roku, wciąż nie uruchomiono tu nowego oświetlenia. Wieczorami i nad ranem jest tu po prostu ciemno i niebezpiecznie.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

W piątek zapytaliśmy o sprawę firmę Enea Operator - okazało się, że Zarząd Transportu Miejskiego czeka na podjęcie kroków przez tę firmę. Kroki w końcu zostały podjęte. - Wczoraj zainstalowaliśmy licznik do oświetlenia ulicznego ścieżki prowadzącej z osiedla Chrobrego na przystanek PST Lechicka / Poznań Plaza - wyjaśnia Mateusz Gościniak z Enea Operator. - Dziś rano odbyło się natomiast spotkanie z przedstawicielem ZTM, podczas którego przekazane zostały klucze do złącza kablowo-pomiarowego, co umożliwia załączenie oświetlenia. Od tej chwili nie ma żadnych przeszkód, aby oświetlenie mogło służyć mieszkańcom - dodaje.

Bartosz Trzebiatowski z ZTM potwierdza, że we wtorek spółka otrzymała klucze. - Czekamy teraz na umowę, którą powinniśmy otrzymać lada moment. Już podejmujemy kroki, by jak najszybciej uruchomić oświetlenie. To kwestia maksymalnie kilku dni - mówi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro