Reklama
Reklama

Przygotowania do rewolucji na Garbarach: od poniedziałku zwężenie do jednego pasa

fot. ZDM
fot. ZDM

Miejskie służby przygotowują się do radykalnych zmian na ulicy Garbary.

Pod koniec stycznia urzędnicy ogłosili swoje plany dotyczące komunikacyjnej rewolucji w tej części miasta. Chodzi m.in. znaczne wydłużenie buspasa, ograniczenie prędkości do 30 km/h czy instalację progów wyspowych. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Właściwy etap wprowadzenia nowej organizacji poprzedzi m.in. remont nawierzchni. Od poniedziałku, 17 lutego, prace prowadzone będą na lewym pasie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wielką do numeru 48.

Drogowcy usuną zniszczoną nawierzchnię i ułożą nową. W czasie prac niemożliwy będzie skręt w lewo z ul. Garbary w ul. Woźną.

- Kierowcy nie będą mogli również przejechać z ulicy Mostowej w ulicę Grobla i dalej w ulicę Garbary. Ulica Grobla na odcinku od ulicy Mostowej do Garbary będzie jednokierunkowa - w kierunku ulicy Mostowej. Wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Garbary, Wodna i Grobla. Tymczasowa organizacja ruchu wprowadza także zakaz parkowania po obu stronach ulicy Garbary na odcinku od ul. Wielkiej do wysokości numeru 48 - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

O północy w nocy z niedzieli na poniedziałek na odcinku, gdzie prowadzone będą prace wprowadzony zostanie zakaz parkowania. Trzeba o tym pamiętać, inaczej nasz pojazd może zostać odholowany.

Prace zakończą się najpóźniej 6 marca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro