Reklama
Reklama

Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego w związku ze śmiercią zapaśnika Dominika Sikory. Jest doskonale znany policji

fot. policja

To poznaniak.

Wielkopolska policja opublikowała na Twitterze wizerunek Olgierda Michalskiego, który jest poszukiwany w związku ze śmiercią Dominika Sikory - zapaśnika, zawodnika KS Sobieski Poznań. Michalski ma 42 lata i jest poznaniakiem zamieszkałym przy ulicy Biskupińskiej.

- Wymieniony jest podejrzewany o ciężkie uszkodzenie ciała, które doprowadziło do śmierci Dominika Sikory. Każda osoba, która zna miejsce pobytu poszukiwanego może to zgłosić policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - tel. +48 796 658 459 - wyjaśnia Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. - Funkcjonariusze, którzy prowadzą śledztwo otrzymali zgodę Prokuratury na opublikowanie zdjęcia podejrzanego i podanie do publicznej wiadomości jego danych personalnych. Wniosek o list gończy jest procedowany przed Sądem Rejonowym w Poznaniu. Otrzymanie listu gończego umożliwi policjantom prowadzenie poszukiwań także poza granicami Polski - dodaje.

Jak ustaliła Telewizja WTK, mężczyzna był wielokrotnie karany m.in. w sprawach narkotykowych oraz za udział w strzelaninie. Z informacji Gazety Wyborczej natomiast wynika, że Michalski był m.in. trenerem w jednej z poznańskich siłowni. To on w 2017 roku oddał kilka strzałów z policyjnej broni na ulicy Szamarzewskiego. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Przypomnijmy, że Dominik Sikora miał spędzać czas w jednym z klubów na Starym Rynku. Gdy wyszedł, miał zostać zaatakowany i dotkliwie pobity. Na nagraniach z monitoringu widać, jak idą za nim dwie kobiety i mężczyzna. Kolejne ujęcie pokazuje Sikorę leżącego na ziemi. Mężczyznę przetransportowano do szpitala, gdzie zmarł po kilku dniach.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
-1℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro