Reklama
Reklama

Ciemno na ścieżce prowadzącej na przystanek PST Lechicka

fot. RO Piątkowo / Jacek Tomaszewski
fot. RO Piątkowo / Jacek Tomaszewski

Radni osiedlowi z Piątkowa problem zgłaszali wielokrotnie, ale jak dotąd nie udało się go rozwiązać.

Mieszkańcy osiedla Chrobrego mają dosyć ciemności na ścieżce, która prowadzi z osiedla na przystanek PST Lechicka / Poznań Plaza. - Wymarzony teren dla gwałcicieli i innych zboczeńców - pisze na Facebooku Łukasz. - Jest to bardzo niebezpieczne miejsce - SKANDAL - dodaje Daria.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Rada Osiedla Piątkowo kilka razy próbowała interweniować w tej sprawie. - W dalszym ciągu nie działa oświetlenie na ścieżce prowadzącej z os. Chrobrego na przystanek PST Lechicka/Poznań Plaza. Ścieżka została oddana do użytku w październiku ubiegłego roku. Za inwestycje odpowiada ZTM Poznań - informuje RO Piątkowo na Facebooku.

- Zarząd Transportu Miejskiego zdaje sobie sprawę z niedogodności wynikających z braku oświetlenia na dojściu z os. Bolesława Chrobrego do przystanku PST Lechicka - tłumaczy nam Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM. - Prace związane z budową zostały formalnie zakończone w połowie grudnia 2019 roku, ZTM Poznań dopełnił także formalności z dostawcą energii - Enea S.A. Obecnie oczekujemy na podjęcie odpowiednich kroków przez tę spółkę - dodaje.

Wyjaśniamy obecnie z czego wynika problem z uruchomieniem oświetlenia w tym miejscu. Jak tylko uzyskamy informację, przekażemy ją na portalu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro