Reklama
Reklama

Prośby i znaki nie pomogły. Z Rynku Łazarskiego odholowano 11 samochodów

fot. Straż miejska

Rozpoczęła się przebudowa tego obszaru.

Od wtorku, 28 stycznia, w rejonie Rynku Łazarskiego pojawiło się oznakowanie informujące mieszkańców i kierowców o tym, że wkrótce rozpocznie się przebudowa terenu, a tym samym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu dotyczące m.in. parkowania. - Ustawiono nowe znaki drogowe, a za wycieraczkami parkujących tam samochodów wkładano ulotki informujące o nadchodzących zmianach. Przebudowę rozpoczęto od skweru Kazimierza Nowaka. Strażnicy zlecili usunięcie na koszt właściciel aż 11 samochodów - wyjaśnia straż miejska. - Już wkrótce prace ziemne będą prowadzone w kolejnych częściach Rynku, a to będzie oznaczało konieczność usunięcia wszystkich zaparkowanych tam pojazdów. Apelujemy o stosowanie się do wprowadzanych zmian - dodaje.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

We wtorek wygrodzono i zamknięto dla samochodów południowo-zachodnią część rynku w rejonie skweru Kazimierza Nowaka. - Na odcinku od ul. Głogowskiej do ul. Lodowej dopuszczony jest jedynie dojazd do bramy wjazdowej dla mieszkańców i służb. Z ul. Dmowskiego i Małeckiego nie ma możliwości przejazdu na wprost przez rynek. Z ul. Niegolewskich nie ma możliwości skrętu w prawo w stronę ul. Głogowskiej - z wyjątkiem pojazdów mieszkańców i służb. Ze względu na ograniczone możliwości dojazdu z ul. Głogowskiej do ul. Łukaszewicza wskazano możliwość objazdu ulicami: Głogowską, Strusia, Małeckiego i Skwer Eki z Małeki - informuje ZDM.

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone w marcu. - Od 23 marca do 1 kwietnia w obszarze objętym inwestycją wprowadzana będzie nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Do 1 kwietnia trzeba będzie usunąć samochody parkujące na całym rynku. 1 kwietnia nastąpi wygrodzenie terenu. Zostanie wprowadzony jednokierunkowy ruch samochodowy dookoła rynku z możliwością wjazdu tylko dla mieszkańców, dostaw do sklepów i służb (policja, pogotowie, straż). Przez cały czas trwania robót budowlanych zostanie zapewnione dojście piesze do kamienic usytuowanych wokół rynku - dodaje.

Przebudowa Rynku Łazarskiego ma się zakończyć jesienią 2021 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
5℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
33.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro