Reklama
Reklama

Poznańscy policjanci dostali samochód terenowy z przyczepą i łodzią motorową

fot. Policja

Dziś nowy sprzęt został oficjalnie przekazany.

Poznański Komisariat Wodny Policji wzbogacił się o samochód terenowy - Isuzu D-Max i motorówkę - Brema V-850. W środę nastąpiło uroczyste wręczenie kluczyków do nowego sprzętu. W uroczystości przekazania nowego sprzętu udział wzięli zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski oraz Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wraz z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konradem Chmielewskim. Symboliczne kluczyki do nowego pojazdu z rąk Prezydenta odebrała policjantka pełniąca na co dzień służbę w komisariacie wodnym. Insp. Piotr Mąka w podziękowaniu za współpracę z władzami Poznania, wręczył pierwszemu zastępcy prezydenta okolicznościowy ryngraf oraz medal z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej - relacjonuje Dominika Pupkowska-Bral z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Nowy sprzęt został zakupiony za pieniądze przekazane przez Urząd Miasta Poznania oraz z budżetu Policji w ramach programu 50 na 50. Wartości inwestycji to 260 tys. zł.

Otrzymany sprzęt to ważny element mający wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców Poznania oraz funkcjonowanie Policji, będąc kolejnym, znaczącym wzmocnieniem technicznym funkcjonariuszy w codziennej służbie - dodaje Pupkowska-Bral.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro