Reklama

Poznaliśmy trasę 13. PKO Poznań Półmaratonu

fot. Materiały organizatora
fot. Materiały organizatora

W środę poznaliśmy oficjalnie przebieg trasy 13. PKO Poznań Półmaratonu.

Niespodzianki nie było: organizatorom udało się poprowadzić dystans 21,097 km identycznie jak w zeszłym roku. To dobra informacja dla biegaczy, którzy pozytywnie wypowiadali się o ubiegłorocznej trasie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Start i pierwsze 7 km prowadzić będzie ulicą Grunwaldzką, następnie biegacze będą kierować się na 3-kilometrowy odcinek ulicą Hetmańską dobiegając do niej uprzednio przez ul. Jugosłowiańską, Ściegiennego i Arciszewskiego. Przed wiaduktem na ul. Hetmańskiej biegacze zbiegną w dół kierując się do poznańskiego Dębca, z którego wbiegną na kolejną, długą, bo prawie 4-kilometrową prostą prowadzącą do centrum miasta. Ostatnie 3 km to bieg przez ścisłe centrum miasta ul. Solną, al. Niepodległości, mostem Uniwersyteckim, Rondem Kaponiera. Meta czeka na biegaczy na Placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - streszczają organizatorzy.

Na liście startowej jest już ponad 5 tysięcy nazwisk. Limit uczestników to 10 500 osób. Impreza odbędzie się 5 kwietnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro