Reklama
Reklama

Rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata dla motorniczej za śmiertelne potrącenie 8-latka

fot. WTK

5 czerwca 2019 roku na ulicy Hetmańskiej, w pobliżu skrzyżowania z Dmowskiego, doszło do śmiertelnego potrącenia 8-letniego chłopca.

Początkowo ustalono, że kobieta wjechała na przejście mając "zielone" światło dla tramwajów. Na początku lipca prokuratura ujawniła jednak, że nagranie z kamery umieszczonej w tramwaju jednoznacznie wskazało, że tuż przed wjazdem na przejście dla pieszych, na którym doszło do potrącenia, tramwajowi włączyło się "czerwone" światło na sygnalizatorze. Chłopiec również miał "czerwone", gdy wbiegał na pasy.

Pod koniec lipca motornicza Anna M. usłyszała zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W trakcie przesłuchania kobieta potwierdziła, że doszło do potrącenia, ale nie jest to równoznaczne z przyznaniem się do winy. Proces rozpoczyna się we wtorek w Sądzie Rejonowym przy ulicy Kamiennogórskiej. Kobiecie grozi do 8 lat więzienia. Wyrok ma zapaść jeszcze tego samego dnia - na pierwszej rozprawie.

 • Aktualizacja
  wtorek, 28.01.2020 r., godz. 11.27
  Aktualizacja
  wtorek, 28.01.2020 r., godz. 11.27
  Jak podaje Radio Poznań, 27-letnia motornicza chce dobrowolnie poddać się karze. Strony porozumiały się w kwestii wyroku. Kobieta usłyszy karę roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, a także przez rok nie będzie mogła prowadzić tramwajów. Dodatkowo musi zapłacić 15 tysięcy złotych zadośćuczynienia rodzinie chłopca. Wyrok ma zostać ogłoszony we wtorek. Rodzina zapowiada, że będzie się domagać odszkodowania od MPK Poznań.
 • Aktualizacja
  wtorek, 28.01.2020 r., godz. 12.54
  Aktualizacja
  wtorek, 28.01.2020 r., godz. 12.54
  Wyrok został ogłoszony. Tak jak zapowiadano, motorniczą skazano na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Nie może przez rok prowadzić tramwajów i musi zapłacić 15 tysięcy złotych zadośćuczynienia rodzinie chłopca.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
2.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro