Reklama
Reklama

Wielkopolska gmina od prawie roku strefą wolną od "LGDP". Kuriozalna pomyłka, ale "sprzeciw ideologii" aktualny

Marsz Równości w Poznaniu | fot. Przemysław Łukaszyk
Marsz Równości w Poznaniu | fot. Przemysław Łukaszyk

O sprawie poinformowała Grupa Stonewall.

- Do dziś żyliśmy w przekonaniu, że pomimo kilku prób, w żadnej wielkopolskiej gminie nie przyjęto stanowiska w sprawie sprzeciwu wobec tzw. "ideologii LGBT". Jak się okazuje, niesłusznie. Takie stanowisko przyjęto prawie rok temu w gminie Szczytniki w powiecie kaliskim. Dlaczego nie udało się wcześniej wychwycić tej informacji? Ponieważ radni i radne oddawali swoje głosy w sprawie "deklaracji LGDP" - czytamy na facebookowym profilu Grupy Stonewall, poznańskiej organizacji działającej na rzecz środowiska LGBT+.

Rada Gminy Szczytniki 9 maja 2019 roku jednogłośnie przyjęła sprzeciw wobec "ideologii LGDP oraz gender". Jak zauważyła Grupa Stonewall - doszło do kuriozalnego błędu, chodzi bowiem o LGBT. Nie była to jednak wyłącznie literówka. Radni głosując w maju ubiegłego roku wyraźnie mówili o "ideologii LGDP".

Radni twierdzą, że wiedzieli nad czym głosowali i oczywiste jest, że doszło do drobnej pomyłki "literowej". Jakie jest uzasadnienie do sprzeciwu wobec "ideologii LGBT i gender" przyjętego przez Radę Gminy Szczytniki? - W poczuciu odpowiedzialności za edukację i wychowanie młodego pokolenia oraz w poszanowaniu naszych wielowiekowych tradycji narodowych i wartości chrześcijańskich, Rada Gminy Szczytniki wydaje stanowisko sprzeciwiające się szerzeniu ideologii LGBT i gender w naszej wspólnocie samorządowej, w gminnych placówkach oświatowych i życiu społecznym. Ideologia LGBT i gender podważają autorytet rodziny, szkoły oraz kwestionują prawo naturalne, poparte wiedzą naukową i psychologiczną - czytamy w uzasadnieniu. - Deklarujemy, że Gmina Szczytniki będzie wierna tradycji narodowej i wartościom chrześcijańskim, które dały podwaliny pod utworzenie państwa polskiego. Inspiracją dla naszych starań są tak istotne wydarzenia jak chrzest Polski, odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz odrodzenie samorządności po upadku komunizmu.

- Czytając stanowisko Rady Gminy Szczytniki można odnieść wrażenia, że jego autorzy znajdują się w oblężonej twierdzy. Za murami czaimy się my, społeczność LGBT+. Stanowimy zagrożenie dla wszystkiego, co dobre i naturalne. To absurdalne. Przypominamy, że poglądy wyrażone w stanowisku rady gminy są obecnie reprezentowane przez najwyższe osoby w państwie. Społeczność LGBT+ ma przeciwko sobie partię rządzącą, kościół rzymskokatolicki, telewizję publiczną. "Stref wolnych od LGBT" jest już w Polsce ok. dziewięćdziesiąt. W takiej sytuacji odpowiedzialny, świadomy samorządowiec powinien raczej zastanawiać się, jak zadbać o tę część lokalnej społeczności, która jest zagrożona atmosferą nienawiści i wykluczenia. Niestety, takich samorządowców próżno szukać w gminie Szczytniki - pisze Grupa Stonewall.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu zimna noc przed nami!
13℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro